Blog
3 popularne mity o świecach. 0
3 popularne mity o świecach.

Obalamy 3 popularne mity o świecach.

Nieścisłości wokół świec wciąż pojawiają się w mediach, a niektóre z tych bezpodstawnych twierdzeń mogą być alarmujące. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby oddzielić fakty od fikcji, dzięki czemu możesz mieć pewność, że bezpiecznie palisz swoje świece.

MIT 1: Świece bezzapachowe są bezpieczniejsze niż świece zapachowe.

Nie ma znanych zagrożeń dla zdrowia związanych ze świecami zapachowymi. Producenci świec są zobowiązani do tworzenia świec o zapachach (zarówno naturalnych, jak i syntetycznych), które są bezpieczne i zatwierdzone do użytku w świecach. Zapachowa lub bezzapachowa, możesz mieć pewność, że każda dobrze wykonana i prawidłowo wypalona świeca będzie się paliła czysto i bezpiecznie.

MIT 2: Sadza ze świec może być szkodliwa.

Niewielka ilość sadzy wytwarzana przez świecę jest naturalnym produktem ubocznym niepełnego spalania i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Jest to podobne do sadzy wydzielanej przez tostery kuchenne i oleje kuchenne i różni się chemicznie od sadzy powstałej podczas spalania oleju napędowego, węgla lub benzyny.

Chociaż nie powinieneś się martwić o sadzę ze świec, istnieje kilka sposobów na jej zmniejszenie. Przytnij knot do 3-5 mm przed każdym użyciem, aby zapewnić odpowiednią wysokość płomienia. Dodatkowo umieść świecę z dala od przeciągów, aby uniknąć migotania płomienia i upewnij się, że powierzchnia wosku jest wolna od zanieczyszczeń.

 

MIT 3: Niektóre świece zawierają ołowiane knoty i należy ich unikać.

Stosowanie ołowiu w knotach świec zostało formalnie zakazane w 2003 r., po tym, jak Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska zidentyfikowała go jako zagrożenie dla zdrowia publicznego. W Europie zaprzestano używania ołowianych knotów w latach siedemdziesiątych. Dlatego nie ma już powodu do obaw o knoty ołowiane – lub toksyczność jakiegokolwiek materiału knota świecy. Badania naukowe wielokrotnie wykazały, że knoty świec są bezpieczne i nietoksyczne.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl