Blog
Jakie szkło stosujemy do świec? 0
O naszym szkle

Jakie szkło stosujemy do świec?

Czy wiecie, że nasze szkło, ze względu na ciemną, bursztynową barwę, przy jego produkcji można użyć większą ilość stłuczki recyklingowej? Oznacza to, że do wyprodukowania naszych słoiczków zużywa się średnio 45% materiałów pochodzących z recyklingu, w porównaniu do 30% w przypadku szkła białego. Zawartość obejmuje stłuczkę pokonsumencką (szklane butelki i słoiki z recyklingu). Oprócz tego wszelkie wewnętrzne odpady szklane powstałe w procesie produkcji pojemników są po prostu zawracane z powrotem do pieca, zwiększając całkowitą zawartość recyklingu szkła bursztynowego do ponad 60%.

Dodatkowo ciemnobursztynowy kolor blokuje ponad 90% szkodliwych promieni UV, dzięki czemu idealnie nadaje się do produktów wrażliwych na działanie światła. Szkło jest już obojętnym i bezpiecznym materiałem opakowaniowym, jednak ta dodatkowa ochrona zwiększa trwałość naszych świec, co oznacza, że ich zapach pozostanie intensywny do 24 miesięcy od daty ich wyprodukowania.

W firmie Winter Bee dużą uwagę zwracamy na optymalizację produkcji pod kątem zrównoważonego rozwoju. Dlatego też nie tylko starannie dobieramy materiały, z których powstają nasze świece, ale również przyjmujemy opakowania zwrotne - szklane pojemniki z naszych produktów. W zamian oferujemy Wam 10% rabatu na kolejne zamówienie, a słoiki i butelki z dyfuzorów czyścimy, dezynfekujemy i otrzymują one nowe życie. W ten sposób razem dbamy o środowisko i minimalizujemy ślad węglowy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl