Blog
Trzy sposoby na powitanie Hygge w Twoim domu 0
Trzy sposoby na powitanie Hygge w Twoim domu

Trzy sposoby na powitanie Hygge w Twoim domu

Nie jest tajemnicą, że większość z nas prowadzi intensywne życie. Wśród naszych napiętych harmonogramów i zbliżających się terminów może być trudno przypomnieć sobie o wytchnieniu, by zadbać o siebie na wysokim poziomie.

Tu właśnie pojawia się hygge.

Słowo (wymawiane /ˈhʊɡə/, /ˈhuːɡə/, /ˈhjuːɡə/), opisuje uczucie przytulnej satysfakcji i dobrego samopoczucia poprzez przyjęcie prostych rzeczy w życiu. Hygge zostało stworzone przez Duńczyków w XVIII wieku i przekształciło się w ruch międzynarodowy. Choć powszechnie kojarzy się z zimą, praktyka ta ma służyć przez cały rok. 

Oprócz promowania poczucia komfortu i bezpieczeństwa, hygge wiąże się z różnymi korzyściami emocjonalnymi i fizycznymi. Obejmują one zwiększony optymizm, zmniejszenie stresu i poprawę wzorców snu.

Jesteście gotowi, by przenieść uwagę ze stresu na proste przyjemności? Oto kilka prostych sposobów na wprowadzenie tego trendu wellness w domu:

1. Stwórz przytulną atmosferę

Wystrój Hygge polega na cieple i przytulności, więc chwyć kilka puszystych poduszek i miękkich koców, aby się zrelaksować. Wygodny kącik to świetny sposób na wygospodarowanie miejsca na spokojne zajęcia, takie jak czytanie książki czy wypicie filiżanki ulubionej herbaty.

Świece zapachowe mogą również pomóc w stworzeniu tej podnoszącej na duchu atmosfery. Badania wykazały, że przyjemny zapach może podnieść nastrój nawet o 40%.

Spróbuj wprowadzić w swoim domu sezonowe zapachy, takie jak piwonia czy trawa cytrynowa z białą herbatą. Aromaty takie jak lawenda i jaśmin mogą również uzupełniać atmosferę, ponieważ aromaty te zostały powiązane z lepszym relaksem i redukcją stresu.

2. Zwiń się przy ogniu

W chłodne dni dźwięki trzaskającego ognia mogą być szczególnie skuteczne w tworzeniu poczucia ciepła i komfortu w Twoim domu.

Brak kominka? Nie ma problemu! Drewniane, bukowe knoty świec emitują kojący dźwięk trzaskania, podobnie jak kominek lub ognisko. Łącząc świece o różnych rozmiarach i kształtach w  i grupując je razem, możesz również stworzyć efekt podobny do kominka.

3. Niech stanie się światłość

Ciepłe, miękkie, białe światło jest niezbędnym elementem tworzenia poczucia hygge w przestrzeni życiowej. Tworzy ono przyjazną i kojącą atmosferę, w przeciwieństwie do ostrego światła białych żarówek lub oświetlenia fluorescencyjnego.

Zamiast używać górnych lamp, które mogą być zbyt jasne, spróbuj użyć lamp podłogowych i stołowych. Świece to kolejny świetny sposób na emitowanie ciepłego blasku, tworzącego relaksującą i zachęcającą atmosferę zarówno do spędzania czasu w pojedynkę, jak i spotkań towarzyskich. Tylko upewnij się, że wszystkie świece są umieszczone wysoko i trzymane poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

Dzięki tym prostym wskazówkom Twój dom będzie przyjazny dla ducha i wyjątkowo zachęcający.

Więcej informacji na temat pielęgnacji świec i najlepszych praktyk ich palenia znajdziesz w naszym niezawodnym przewodniku: 

https://winterbee.pl/jak-palic-swiece-sojowe.html

https://winterbee.pl/bezpieczenstwo.html

https://winterbee.pl/pl/blog/Niezawodny-przewodnik-dotyczacy-prawidlowego-palenia-swiecy/9

 

 Autor zdjęcia: Julian Hochgesang

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl