Blog
Wiosenne porządki 0
Wiosenne porządki

Wiosenne porządki z Winter Bee Candles: 

Szczęśliwego sezonu wiosennych porządków! Kiedy przygotowujemy się na przyjęcie cieplejszej pogody i zmiany pory roku, wielu z nas poczuje chęć usunięcia bałaganu i odświeżenia naszych domów.

Zapalenie świecy to świetny sposób na zakończenie sesji głębokiego sprzątania, ale istnieje duża szansa, że Twojej kolekcji również przydałoby się trochę odświeżenia. Gdy zaczniesz sprzątać swoje szafy i zmieniać wystrój domu, dodaj do swojej listy czyszczenie świec.

Mądrze umieszczaj i przechowuj świece.

Dzięki swoim przyjemnym zapachom i dopełniającym się kolorom nie jest zaskoczeniem, że świece są często używane jako centralny punkt wystroju domu. Używając świec w całym domu, zawsze pamiętaj, że ich umiejscowienie robi różnicę.

Unikaj wystawiania świec w miejscu, w którym będą bezpośrednio wystawione na działanie promieni słonecznych lub ostrego oświetlenia wewnętrznego. Świece mogą blaknąć lub topić się, jeśli są pozostawione w jasnym świetle lub wystawione na działanie ciepła przez dłuższy czas.

Gotowi do wymiany świeczek o zapachu sosny i piernika na świeże, kwiatowe? Przechowuj świece w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu do następnego sezonu, najlepiej mocno zakręcone lub zaopatrzone w wieczka. Dzięki temu będą wolne od kurzu i zanieczyszczeń, a pokrywki pomogą chronić wosk i zapach. Dlatego nie wyrzucaj nigdy pokrywek do świec – dzięki temu świece dłużej zachowają swoją jakość.

Pozbądź się rozlanego wosku.

Świece to świetny sposób na stworzenie relaksującej atmosfery, ale plamy z wosku świecy mogą nie być tak kojące ;)

Czy wosk kapał na twój ulubiony obrus podczas ostatniej kolacji? Włóż obrus do zamrażarki na około trzydzieści minut. Zeskrob zimny wosk. Następnie umieść listek ręcznika papierowego na wosku. Ustaw żelazko w niskiej temperaturze i przejedź nim po papierze na wierzchu plamy. Wosk będzie powoli wchłaniany przez papier. Zakończ, nakładając odrobinę płynu do naczyń bezpośrednio na plamę przed praniem.

A jak usunąć stopiony wosk ze swoich pojemników na świece i świeczników? Na szczęście jest na to szybki sposób. Umieść świecznik w zamrażarce na około godzinę. Pozwala to na kurczenie się wosku i łatwe jego odskakiwanie po wyjęciu świecznika z zamrażarki. Nigdy nie używaj noża ani ostrego przedmiotu do usuwania wosku ze szklanego pojemnika na świece. Może to porysować lub osłabić szkło i stłuc świecę.

Rozlany wosk sojowy można łatwo usunąć również przez podgrzanie, np. suszarką i wytarcie papierowym ręcznikiem. Jest to przydatne zwłaszcza przy zabrudzeniach drewna, np. powierzchni stołu.

Wypoleruj do perfekcji.

Wiele artykułów gospodarstwa domowego może z czasem zbierać kurz i odciski palców. Świece nie są tu wyjątkiem. Oczyść świece, delikatnie pocierając powierzchnię ręcznikiem papierowym lub miękką szmatką. Możesz użyć suchej szmatki lub lekko zwilżonej wodą.

Nie stresuj się sadzą.

Niewielka ilość sadzy wytwarzana przez świecę jest naturalnym produktem ubocznym niepełnego spalania i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Sadza ze świec jest podobna do sadzy wydzielanej przez tostery kuchenne i oleje kuchenne i różni się chemicznie od sadzy powstającej podczas spalania oleju napędowego, węgla lub benzyny. Chociaż nie powinnaś się martwić o sadzę ze świec, istnieje kilka sposobów na jej zmniejszenie. Przytnij knot do 3-5mm przed każdym użyciem, aby zapewnić odpowiednią wysokość płomienia. Dodatkowo umieść świecę z dala od przeciągów, aby uniknąć migotania płomienia i upewnij się, że powierzchnia wosku jest wolna od zanieczyszczeń. Pomoże to również zapobiec tworzeniu się nieestetycznych czarnych śladów na bokach pojemników.

 

 

Autor zdjęcia: Dan Smedley.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl