Blog
Jak palić świece sojowe? 0
Niezawodny przewodnik dotyczący prawidłowego palenia świecy

Jak palić świece sojowe?

Palenie świecy jest łatwe. Na szczęście tak samo jest z właściwą pielęgnacją świec i wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa. Przedłuż żywotność swoich ulubionych świec, zapobiegaj nieestetycznej sadzy i tunelowaniu oraz pal świece jak profesjonalista, postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami:

Dlaczego trzeba przycinać knot w świecy?

Zanim zapalisz świecę, zawsze przytnij knot do 3-5 mm i usuń wszelkie zanieczyszczenia pozostawione w basenie wosku, takie jak skrawki knota lub zapałki. Wszelkie zanieczyszczenia dodadzą do świecy więcej paliwa, niż jest to przewidziane. Zbyt duża ilość paliwa może spowodować nieoczekiwany wybuch płomienia lub nawet rozpalenie małego ognia w pobliżu płomienia świecy. Knoty, które są długie lub krzywe, mogą powodować nierównomierne palenie, kapanie, migotanie płomienia i sadzę. Przycinanie knotów pomoże przedłużyć żywotność świecy. Twoje świece będą palić się do 25% dłużej, jeśli przytniesz knot co kilka godzin.

Dlaczego pierwsze palenie jest najważniejsze?

Świece powinny palić się przez godzinę na każdy 3 cm średnicy rzeczywistego rozmiaru świecy. Na przykład świeca o średnicy 6 cm powinna palić się przez 2 godziny. Jeśli świeca nie pali się wystarczająco długo, aby wosk rozpłynął się lub stopił od krawędzi do krawędzi pojemnika, utworzy „pierścień pamięci”. Gdy tak się stanie, świeca będzie kontynuować tunelowanie przez całe życie świecy. Oczywiście są sposoby na uratowanie tunelujące świecy – ratunek znajdziesz w tym wpisie: TUNELOWANIE ŚWIECY - NA RATUNEK!

Nie trzymaj świec palących się dłużej niż jest to wskazane w instrukcji producenta.

Zbyt długie palenie świecy spowoduje gromadzenie się węgla na knocie, co prowadzi do tworzenia się „grzybka”. Knot staje się wtedy niestabilny i tworzy niebezpiecznie duży płomień. Dodatkowo Twoja świeca zacznie wydzielać sadzę. Unikaj tego, zawsze przestrzegając instrukcji producenta. Generalnie zaleca się, aby świece nie paliły się dłużej niż cztery godziny i chłodziły przez co najmniej dwie godziny przed ponownym zapaleniem.

Dlaczego nie można palić świecy w przeciągu?

Podczas palenia świecy unikaj bliskości wentylatorów, klimatyzatorów, otwartych okien lub zatłoczonych miejsc, w których ludzie chodzą tam i z powrotem. Poruszające się powietrze może zakłócić płomień, powodując powstanie tych nieznośnych czarnych śladów na szkle.

Jak przechowywać świece sojowe?

Przechowuj świece w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu z założoną pokrywką, aby utrzymać je w czystości, z dala od kurzu i zanieczyszczeń oraz aby chronić wosk i zapach. Świece silnie pachnące mają żywotność od 6 do 12 miesięcy, w zależności od zapachu. Jeśli lubisz świece zapachowe, używaj ich i wymieniaj często, aby uniknąć pogorszenia ich wyglądu i właściwości.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl